Jdi na obsah Jdi na menu
 


Egypt 2010

Země a destinace - Egypt, Sharm El Sheikh

Termín - 30.8. - 6.9. 2010
Počasí - celý týden jasno bez jediného mráčku (v neděli 2 mráčky), příjemný větřík
           - teploty den/noc - průměrně 37 - 39°C/30°C
           - v noci se dalo spát i bez klimatizace - stačilo jí zapnout na 20 minut a pak vypnout
           - klimatizace je všude, ale opět nastavéná na nesmyslnou teplotu
Kancelář - CK Fischer - letecky
                  - delegátka v pohodě, vstřícné jednání, ochota
Hotel - Dreams Beach Resorts, hotel je překrásně situovaný na kraji útesu v klidné části Sharmu, kousek od přístavu odkud se vyplouvá na Ras Mohamed
         - hotel krásný, uklizený, velmi příjemné prostředí, všude zeleň, příjemný personál, v areálu jsou hřiště na tenis, volejbal (za celý pobyt jsem nikoho neviděl hrát :D), stolní tenis, minigolf, diskotéky, zóna s obchody a místní večerkou...
         - 1 velký bazén se sladkou vodou (teplou :D), 2 malé bazény - 1 dětský kruhový (hloubka cca 30cm), 2. kruhový s hloubkou 3m
         - ve vedlejším areálu Dreams Vacation velký bazén s chladnější vodou, u každého bazénu tobogán - vypadá neškodně a docela to frčí :)
Pláž - pláž jako taková se u hotelu nevyskytuje, jsou zde pouze terasy vysypané pískem, všude dostatek lehátek a slunečníků, vstup do moře přes lávky umístěné ve vodě, vstupuje se přímo do hlubokého moře (cca 10m) rovnou na hranu korálového útesu. Hotel má dvě vlastní zátoky s přístupem do moře a tesarami pro opalování - velká byla během našeho pobytu opravována a tudíž zavřená, malá s několika terasami. Ve velké zátoce vlevo od lávky směrem do moře na úrovni 3. bojky bydlí Muréna - osobně jsme ji v uterý večer při šnorchlování viděli a byl to krásny zážitek - měří cca 3m. Sharm El Sheikh je pověstná umístěním hotelů na útesech a sestup na pláž je tedy přes terasy a schodiště případně výtahem, nicméně mi to přijde lepší než Hurgháda a přímý přístup do moře.
Moře - krásné, plné života, vhodné pro šnorchlování či potápění - výhodou a nevýhodou zároveň je velká hloubka vody, moře tedy není vhodné pro děti.
          - teplota vody cca 29 - 30°C
          - 3 lávky do hluboké vody a přímo na korálové útesy, 2 umístěné ve vodě - jsou kluzké takže pozor ale zase je prima sledovat ryby jak se vám proplétají pod nohama :)
Výlety - Jeruzalém - velmi zajímavý výlet bohužel to cestování je celkem náročné, výjezd byl ve 23:30, cestou sběr dalších turistů, po 3 hodinách jste v Tabě, pak cca hodinový přechod přes hranice do Izraele (když jde vše ok), následuje cesta k Mrtvému moři, kam jsme přijeli zhruba v 8 hodin, odjezd byl v 9. Koupání v Mrtvém moři je skvělý zážitek, v blízkých krámech je možnost zakoupit suvenýry a kosmetiku. bohužel Izrael je celkem drahá takze kosmetika od 10 dolarů výš, krémy atd 20 dolaru a výš. Po vykoupání následuje přejezd do Jeruzaléma a překonání výškového rozdílu 1200m (Mrtvé moře -418m.n.m a Jeruzalém 800m.n.m). Po cestě je hezky vidět vysychání moře a zemědělské umění zdejších kolchozníků. Po příjezdu do Jeruzaléma vás autobus zaveze na dvě zastávky (Chrám všech národů a Olivová hora) a pak následuje cca. 4hodinový pěší výlet po starém centru Jeruzaléma (Golgota, Chrám Božího hrobu, Zeď Nářků,...). Mě osobně celkem zarazil velký počet všudypřítomných vojáků - kluků i holek, min. polovina z toho je ozbrojena samopaly... Ale jinak výlet moc pěkný a zajímavý i pro člověka bez vyznání.
          - Jako další jsme podnikli výlet na Ras Modamed - přírodní rezervace vhodná pro šnorchlování a potápění - od CK byl výlet za 55 USD, u okolních kanceláří jsme sehnali pro 6 lidí za 35USD na osobu - v ceně nápoje, jídlo. Výlet na krásné prostorné lodi, kde nás bylo cca 20 takže místa dost na lodi. Nicméně snorchlování o ničem, krásných korálů je zde daleko víc než u hotelu ale co se týká ryb tak bída, u hotelu vidíte daleko více ryb. Ale jako zpestření je to dobré. Na výlet doporučuji vyrazit pouze s brýlemi, šnorchlem a ploutvemi...
Strava - jídlo a pití od rána do večera (all inclusive)
            - z jídla si člověk vždy něco vybere - maso, pečivo, zelenina, sýry, přilohy, pizza, kebab, zákusky (velmi sladké ale výborné), polévky, hranolky,.... Vedle lobby baru je hlavní restaurace, další je pak cestou k moří - Steak House (jídlo jednou týdně v cene All Incl. - nutná rezervace), restaurace Boat (vše si platíte ze svého - rezervace), Pergola (u bazénu - na večeře nutná rezervace), čínská a mexická restaurace (platíte vše), dále se dají využít restaurace v sousedním hotelu Vacation (hotely jsou spojeny cestičkami a jezdí zde neustále místní minibus)
            - pití - džusy (velmi sladké), Cola, Fanta, Sprite, voda, tonic, místní alkohol. Jedinou nevýhodou je že minibar na pokoji není součástí All Incl. tzn že si musíte kupovat i vodu na čištění zubů, případně si vodu můžete natočit u snídaně (oproti Hurghadě bylo toto celkem zklamání).
Cestování - pokud se chce vydat někam na výlet na vlastní pěst, pak doporučuji použít místni taxi a nebo bíle dodávky které slouží jako MHD. Podmínkou je dohodnout cenu předem a platit až při vystupování. Jízda taxikem či bílou dodávkou je také velký zážitek :D Pozor na taxiky v hotelu, jsou předražené až 5x.

Ostatní info - mé poznatky:

- Sharm El Sheikh je čistší a celkově klidnější než Hurgháda, otravných prodavačů je zde také méně.

- celkově lepší dovolená než v HurgháděShrnutí - Dovolená v Egyptě je skvělá a za výborné peníze, počasí stálé a krásné, moře přímo úžasné, jediné co kazí dojem je nepořádek mimo hotely a "otravné" domorodé obyvatelstvo. Takže pokud zůstanete v areálu hotelu bude vaše dovolená bez chyby :) Dovolená není vhodná pro milovníky vln, cestování a poznávání - zde je všude daleko a památky žádné - výlety z Sheikhu jsou mizerné, všude je daleko - Jeruzalém, Káhira, ...

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte a kontaktujte mě. Pokud budu moci tak na vaše případné dotazy rád odpovím :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář