Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na této stránce bych se rád podělil o žážitky ze své dovolené :)
Země a destinace - Egypt, Hurghada
Fotky zde - http://s464.photobucket.com/albums/rr10/Jendislav/Egypt/
Termín - 6.9. - 13.9. 2009
Počasí - celý týden jasno bez jediného mráčku, občas silnější vítr
           - teploty den/noc - průměrně 34 - 37°C/26 - 28°C
           - v noci se dalo spát i bez klimatizace - stačilo jí zapnout na 20 minut a pak vypnout
           - klimatizace je všude, autobusy na můj vkus až moc klimatizované - venku 34°C a v busu 18°C :-/
Kancelář - CK Fischer - letecky
               - delegátka v pohodě, vstřícné jednání, ochota
Hotel - Arabia Azur Resort
         - hotel krásný, uklizený, velmi příjemné prostředí
         - 1 velký bazén se sladkou vodou
         - ve vedlejším areálu Bel Air další menší bazén vhodný pro vodní sporty
Pláž - hotelová, 2 velké laguny s hloubkou vody do cca 5m, písečné, místy s korály
       - jedna z lagun při odlivu částečně vysychá
       - po krásné promenádě dlouhé cca 300m dojdete na slunečnou terasu odkud je možný vstup přímo do hlubokého moře a ke korálovým útesům
Moře - krásné, plné života, vhodné pro šnorchlování či potápění
          - teplota vody cca 25°C
          - 2 žebříky do hluboké vody a přímo na korálové útesy - užasná věc
Výlety - doporučuji výlet do aquaparku Titanic, který je cca 12 km od hotelu, vstupné $25 po 14. hodině, před 14. hodinou $35. Park je plný atrakcí a skvělý pro odreagování se ve sladké vodě. Cesta tam a zpět místní bílou dodávkou (něco jako MHD) nás stála v 5ti lidech 10 dolarů :)
          - pro silnější povahy Kahira - dle mého názoru jedno velké smetiště, nicméně je zajímavé vidět jak se žije i jinde, ovšem v Káhiře stojí za zmínku jen pyramidy, Citadela, Mešita Muhamada Aliho a Egyptské muzeum. Celý výlet byl na můj vkus moc v poklusu, věčné zbytečné přejezdy autobusem... Ale byt v Egyptě a nevidět pyramidy? To přeci nejde :) U pyramid POZOR na vsudypřítomné prodavače či majitele velbloudů - oblíbená finta je že si je můžete zdarma vyfotit, on si pak chce prohlédnou fotku, jakmile mu dáte foťák do ruky, tak vám ho nevrátí dokud mu nezaplatíte. To samé při projížďce na velbloudovi u pyramid!!!
Strava - jídlo a pití od rána do večera (all inclusive)
            - z jídla si člověk vždy něco vybere - maso, pečivo, zelenina, sýry, přilohy, pizza, kebab, zákusky (velmi sladké ale výborné), polévky
            - pití - džusy (velmi sladké), Pepsi, Mirinda, Sprite, voda, tonic, místní alkohol
Cestování - pokud se chce vydat někam na výlet na vlastní pěst, pak doporučuji použít místni taxi a nebo bíle dodávky které slouží jako MHD. Podmínkou je dohodnout cenu předem a platit až při vystupování. Jízda taxikem či bílou dodávkou je také velký zážitek :D Pozor na taxiky v hotelu, jsou předražené až 5x.

Ostatní info - mé poznatky:

- ve městě pozor na všudypřítomné otravné místní prodavače všeho možného, jakmile vylezete mimo hotel budou vás všichni otravovat od taxikářů až po prodavače, chce se naučit je ignorovat, všude v obchodech je nutno smlouvat a to tvrdě.
- POZOR na výměny peněž ve městech na ulicích - přijde místní prodavač papirusu nebo něčeho podobného a chce vyměnit Eura za jejich měnu případně za dollary.... POZOR na to, nic neměnit, nereagovat a jít pryč, nás tato "výměna" stála 70 dollarů!!!
Také pozor na bankovky které vám vracejí - hlavně na bankovku v hodnotě 50 liber/piastrů - bankovky jsou podobné, je potřeba číst zda je na ní napsánou pounds nebo piasters...
- Egypt je velmi špinavá země, mimo areály hotelů je všude špína a nepořádek, můj zářitek - v Káhiře v řece která protéká prostředkem města plavali 4 utopení koně :-/ Řeka tam slouží jako popelnice kterou nemusí nikdo vyvážet... Hrůza.

Shrnutí - Dovolená v Egyptě je skvělá a za výborné peníze, počasí stálé a krásné, moře přímo úžasné, jediné co kazí dojem je nepořádek mimo hotely a "otravné" domorodé obyvatelstvo. Takže pokud zůstanete v areálu hotelu bude vaše dovolená bez chyby :) Dovolená není vhodná pro milovníky vln, cestování a poznávání - zde je všude daleko a památky žádné - krom Kahiry a Luxoru.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte a kontaktujte mě. Pokud budu moci tak na vaše případné dotazy rád odpovím :)